Najlepsi młodzi menedżerowie są w Bydgoszczy | Kujawsko-Pomorska Ekonomia Społeczna - ROPS w Toruniu

Informacje bieżące
Konkurs szkolny

Najlepsi młodzi menedżerowie są w Bydgoszczy

Znamy już Mistrzów Przedsiębiorczości Społecznej Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zwyciężył zespół „Cena Sukcesu” w składzie: Magdalena Grzechowiak, Mikołaj Czaczyk, Kamil Sikora, reprezentujący VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Drugie miejsce zajęła drużyna „k5JG” w składzie: Franciszek Matusiak, Michał Kaszyński i Hubert Fojutowski z Zespołu Szkół w Mogilnie, a trzecie - zespół „zka event” w składzie: Agata Krzywińska, Karolina Lubczyńska i Zuzanna Gaitkowska, reprezentujący Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy.

Dziesiątki godzin kalkulacji, planowania, tworzenia strategii, podejmowania ryzyka, zwycięstwa i porażki na wirtualnym rynku, którego nigdy do końca nie dało się przewidzieć - tak w ogólnym zarysie wyglądały zmagania uczestników Kujawsko-Pomorskich Mistrzostw Menedżerskich - Turnieju Przedsiębiorczości Społecznej.

Do udziału w konkursie zgłosiły się 74 zespoły z 36 szkół ponadpodstawowych województwa kujawsko-pomorskiego (222 uczestników wraz z nauczycielami opiekunami). Konkursowe zadanie polegało na założeniu i poprowadzeniu wirtualnego przedsiębiorstwa społecznego branży eventowej, z wykorzystaniem symulatora biznesu. Zespoły przydzielone zostały do ośmiu równorzędnych konkurencyjnych rynków, z których najlepszy awansował do wielkiego finału. Rozegranych osiem rund decyzyjnych odzwierciedlało osiem miesięcy funkcjonowania przedsiębiorstwa społecznego. Podczas cotygodniowych spotkań online, trenerzy Branżowych Symulacji Biznesowych omawiali wyniki rywalizacji, a ekspert przybliżał młodzieży zasady przedsiębiorczości społecznej. Do finału pierwszej edycji konkursu, zaklasyfikowały się zespoły, które osiągnęły najlepsze wyniki na swoich rynkach:

  1. Zespół Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza w Chełmnie
  2. Zespół Szkół w Mogilnie
  3. I Liceum Ogólnokształcące im. Floriana Ceynowy w Świeciu
  4. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy
  5. VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy
  6. Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych im. Leona Janty-Połczyńskiego w Tucholi
  7. VII Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Kusocińskiego w Bydgoszczy
  8. IX Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu

W środę 19 czerwca 2024 roku w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu, „uzbrojeni” w laptopy, tablety, skrupulatne notatki, tabelki excel i kalkulatory, najlepsi menedżerowie rozpoczęli kilkugodzinną rywalizację finałową na poziomie akademickim. Wyniki kolejnych rund przynosiły zmianę na pozycji lidera i do ostatniego zadania ważyły się losy wygranej.

Ostatecznie jednak zwyciężyli reprezentanci VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, którzy wyprzedzili reprezentantów szkół z Mogilna i Brodnicy.
Gratulujemy najlepszym wirtualnym menedżerom zajęcia miejsc na podium i dziękujemy pozostałym uczestnikom za wielkie zaangażowanie i wspaniałą atmosferę podczas rozgrywek.

Konkurs realizowany był w ramach projektu „Koordynacja spójnej polityki społecznej Kujaw i Pomorza”. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, Działanie 04.13 Wysokiej jakości system włączenia społecznego.