„Poznajmy się” podczas pikniku rodzinnego | Kujawsko-Pomorska Ekonomia Społeczna - ROPS w Toruniu

Informacje bieżące

„Poznajmy się” podczas pikniku rodzinnego

W sobotę 23 kwietnia 2022 r. w Centrum Targowym Park w Toruniu, przy Szosie Bydgoskiej 3, odbędzie się piknik pod hasłem „Poznajmy się” dla polskich i ukraińskich rodzin oraz wolontariuszy wspierających uchodźców z Ukrainy.

W godz. 11.00-16.00 na gości pikniku będzie czekało wiele atrakcji: gry i zabawy dla dzieci, występy muzyczne oraz degustacja ukraińskich potraw na stoiskach gastronomicznych. Nie zabraknie stoisk przygotowanych przez podmioty ekonomii społecznej, m.in. przez Fundację Aktywny Warsztat z Bydgoszczy, która zaproponuje warsztaty z majsterkowania, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Piknik przypada w czasie prawosławnych Świąt Wielkanocnych, dlatego o godz. 15:00 nastąpi tradycyjne poświęcenie pokarmów. Na gości z Ukrainy czekać będzie 200 koszyczków, przygotowanych przez Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich.

Obywatele Ukrainy będą mieli także możliwość skorzystania z punktów informacyjnych banków, operatorów mobilnych. Działać będą także punkt nadania PESEL oraz punkt szczepień.